Větší množství pendreku při kojení

Pavlína    24.07.2024, 11:55

Dobrý den, Mám moc ráda lékořici (pendrek - obyčejný, černý). Vím že v těhotenství se nedoporučuje, proto jsem si ho odepirala a nejedla ho. Teď mám měsíční miminko, plně kojime a koupila jsem si kilove baleni pendreku, po takovém dlouhém půstu jsem snědla půlku balení na posezení... Nedalo mi to a na internetu jsem našla, že není vhodný ani při kojení. Dokonce může způsobit prý snížení intelektu u dítěte. Chtěla bych se tedy zeptat, zda jsem nemohla dítěti nějak ublížit. Samozřejmě už ji jíst nebudu, to da rozum. Spíš zjišťuji možné následky. Děkuji

Milá Pavlíno,

ak ste si dali jednorazovo pendrek, nemusíte sa obávať, nemusíte teraz čakať určitú dobu a obmedzovať dojčenie. Má zmysel si však už v budúcnosti pendrek (lékořici, sladké drievko) nedávať. Jeden z dôvodov je, že má potenciál znížiť tvorbu mlieka a druhý dôvod je, že na rozdiel od mnohých iných látok sa môže dostávať do materského mlieka vo vyšších množstvách a toto pri pravidelnej konzumácii nie je ideálne pre bábätko.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Větší množství pendreku při kojení