Stolice

Vendula    26.06.2024, 10:25

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Synovi budou v září dva roky. Je kojený, hlavně večer na spaní, přes noc a přes den, když je potřeba. S kojením nemám problém a proto zatím neřeším odstav nebo tak něco. Problém ale máme spíš se synovou stolicí. Paní doktorka mi říkala, že to může být právě tím kojením. Syn nemá pevnou stolici, ani se tedy nejedná o klasický průjem, jen není pevná. Zároveň je hodně dožluta, o tom jsem se dočetla, že může být stravou příliš bohatou na tuky. Syn i my se stravujeme fakt hezky, určitě si nemyslím že bychom jedli tučně. Bříško ho nebolí, nekaká vícekrát denně, všechno vypadá že je ok. Doktorka mi doporučila zvážit odstav, to zatím nechci, když nám to oboum funguje. Může to být kojením? Je to normální nebo se máme porozhlédnout třeba po gastro vyšetření? Moc děkuju

Milá Vendulo,

pre výdatne dojčené 2-rocné dieťa, je toto normálna stolica. Znamená to, že dieťa prijíma materské mlieko ako súčasť svojej výživy, čo je pozitívne a odporúčané. Riedka, tekutá a žltá stolica je pre dojčené dieťa, aj vo veku 2 rokov, normálna. Netreba to riešiť a cieľom nie je tuhá stolica. Nie je dôvod, aby ste syna odstavovali.



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok