Problém s kojením mimo domov

Magdalena    20.05.2024, 13:15

Dobrý den, Mám šestiměsíční plně kojené miminko, nepoužíváme dudlík ani lahvičky a kojení mě nikdy nebolelo. Prošly jsme s dcerkou 2 krátká období, kdy byla u prsa neklidná a vydatně se napila a spala jen v temné místnosti při chůzi v náručí, kde ji nic nerozptylovalo. Až na tyto výjimky se kojí od 2 měsíce téměř výhradně v leže na boku v posteli a po napití poklidně usne přisátá na prse. Spí většinou jen 30 minut a občas popíjí i ve spánku, tak zůstávám v posteli s ní. Kojí se vždy před spaním, což vychází podle únavy a hladu většinou na interval 2,5 hodiny. Můj problém spočívá v tom, že je téměř nemožné opustit s ní domov. Např. v parku se ani v náručí ani v leže na dece navzdory hladu nepřisaje a točí se, rozhlíží se zvědavě kolem sebe a vše ji rozptyluje. V nosítku nabídku prsu vůbec nepřijímá ani doma a při nabídce na mě udiveně kouká, odvrací se, nebo se i rozpláče. Venku nakonec usne v náručí nebo v nosítku poměrně v klidu bez nakojení. V důsledku toho se na výletě třeba 6 hodin navzdory častým nabídkám vůbec nenapije, mě bolí prsa, dcerka je ke konci nevrlá a má znatelně lehčí plenky. Po příchodu domů se v posteli nakojí hned hezky a vydatně. Brzy jedeme na týdenní dovolenou a mám obavu, že tam budeme s kojením mimo ubytování zápasit a že v důsledku toho dojde ke snížení tvorby mléka a dalším potížím. Proto bych Vás chtěla poprosit o radu, jak mohu dcerce kojení v novém prostředí více usnadnit, případně jak ji mohu přesvědčit vyzkoušet kojení v nosítku, které by nám pobyt mimo domov tolik usnadnilo? Velice Vám děkuji za pomoc a přeji hezký den

Milá Magdaléno,

z našich skúseností paradoxne práve na dovolenke sa niektoré bábätká začnú dojčiť lepšie. Môžete teda tento výlet vziať ako príležitosť na skúšanie nových vecí, ktoré ste pred tým nevyskúšali. Možno vám budú fungovať veci, ktoré teraz nefungujú, napríklad môžete začať kŕmiť dieťatko vonku jedlom a pobyt vonku tak vykryť jedlom. Odporúčame vám sústrediť sa na kratší pobyt vonku a častejšie sa vrátiť doma nadojčiť bábätko. Pomôcť vám môže aj hojdanie na fitlopte (míči).



Vaše otázky berieme veľmi vážne a pri každej z nich sa snažíme vrámci vami zadaných údajov poskytnúť čo najlepšiu odpoveď, ktorú v prípade potreby konzultujeme aj so svetovými odborníkmi. Vašej otázke venujeme minimálne pol hodinu, v prípade potreby i viac. Pre budúcu činnosť tejto poradne je kľúčové aj jej financovanie - preto bude pre nás veľká pomoc, ak by ste dokázali naše úsilie oceniť i finančne.

Finančný príspevok nie je podmienkou pre poskytnutie odpovede - odpovieme vám bez ohľadu na jeho zaslanie. Ak si finančný príspevok nemôžete dovoliť, na vašu otázku radi odpovieme zdarma, pretože naším cieľom je pomáhať všetkým mamičkám a bábätkám pri dojčení.


« späť na zoznam otázok

Mamila.sk > Poradňa dojčenia > Problém s kojením mimo domov